Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Radni Powiatu Obornickiego wyrazili na ostatniej sesji pozytywną opinię na temat zakupu sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Obornikach.

Aparatura i sprzęt medyczny, jaki zostanie zakupiony, są niezbędne do bieżącej pracy oddziałów szpitalnych oraz karetek ratownictwa medycznego. Brak odpowiedniego sprzętu, mógł spowodować zerwanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontraktu z obornickim Szpitalem.

Koszt zakupu aparatury i sprzętu medycznego dla ratownictwa medycznego wyniesie ok. 110 tys. zł i będzie pokryty z dotacji Wojewody Wielkopolskiego otrzymanej jeszcze w roku ubiegłym. Z kolei koszty zakupu aparatury i sprzętu samej aparatury i sprzętu medycznego dla oddziałów szpitalnych pokryte będą ze środków budżetu powiatu obornickiego, a dodatkowo także przez samorządy poszczególnych gmin i z dochodów własnych samego szpitala. W sumie na liście zapotrzebowania sprzętowego znajduje się 19 pozycji, w tym m.in. aparat RTG - ramię "C", zestaw do prób wysiłkowych, łóżko ginekologiczne, fotel ginekologiczny, kolkoskop i łóżko ortopedyczne.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071