Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Radni Powiatu Obornickiego wyrazili na ostatniej sesji pozytywn± opinię na temat zakupu sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Obornikach.

Aparatura i sprzęt medyczny, jaki zostanie zakupiony, s± niezbędne do bież±cej pracy oddziałów szpitalnych oraz karetek ratownictwa medycznego. Brak odpowiedniego sprzętu, mógł spowodować zerwanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontraktu z obornickim Szpitalem.

Koszt zakupu aparatury i sprzętu medycznego dla ratownictwa medycznego wyniesie ok. 110 tys. zł i będzie pokryty z dotacji Wojewody Wielkopolskiego otrzymanej jeszcze w roku ubiegłym. Z kolei koszty zakupu aparatury i sprzętu samej aparatury i sprzętu medycznego dla oddziałów szpitalnych pokryte będ± ze ¶rodków budżetu powiatu obornickiego, a dodatkowo także przez samorz±dy poszczególnych gmin i z dochodów własnych samego szpitala. W sumie na li¶cie zapotrzebowania sprzętowego znajduje się 19 pozycji, w tym m.in. aparat RTG - ramię "C", zestaw do prób wysiłkowych, łóżko ginekologiczne, fotel ginekologiczny, kolkoskop i łóżko ortopedyczne.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071