Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza od ponad 12 lat aktywnie realizuje współpracę międzynarodową z BBS Luchow. W miesiącu czerwcu br. planowany jest w Objezierzu pobyt uczniów piekarnictwa z Luchow pod opieką Jurgena Sprockhoffa.

Już od 9 lat trwa wymiana szkolna gimnazjalistów z Objezierza i Clenze. 20 osobowa grupa z KGS Clenze przyjedzie do Objezierza w maju br., a w czerwcu 20 gimnazjalistów z Objezierza wyjedzie na tydzień do Clenze w partnerskim powiecie Luchow- Dannenberg i partnerskiej gminy dla Obornik w Gminie Zbiorczej Luchow. Nauczyciele z Clenze i Objezierza złożyli w regulaminowym czasie wnioski o dofinansowanie do Fundacji Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W czasie ferii zimowych szkoły w Objezierzu, Luchow, Sours i Lucera złożyły wspólny wniosek " Odnawialne energie " w ramach Programu Comenius. Już teraz szkoła w Objezierzu otrzymuje oferty w sprawie wakacyjnych obozów młodzieżowych "Praca dla Pokoju " m.in. w Gotha, Berlin, Gorliz, Kołobrzeg.

Objezierski maturzysta, Szymon Solarski, otrzymał zaproszenie do pracy nad filmem dokumentalnym w Dolnej Saksonii. Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny przy ZS w Objezierzu ćwiczy intensywnie z nadzieją na występ w Hanowerze z okazji zbliżającego się jubileuszu partnerskiej współpracy Wielkopolski i Dolnej Saksonii. W marcu br. 10 uczniów wraz z opiekunem z ZS Objezierze zostało zaproszonych na sesję naukową " Kształtować Europę " do Lubeck - Travemunde.

Adam MalińskiŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

asd
Data: 07.04.2009 21:27:05

haha


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071