Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W Powiecie Obornickim mamy dwa internaty przy dwóch szkołach ponadgimanzjalnych. Jeden znajduje się w Objezierzu, a drugi w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Niestety oba nie są dochodowe i trzeba do nich dopłacać ze środków oświatowych.

Powodem tego jest mała liczba uczniów chętnych do korzystania z internatów. Temat ich likwidacji pojawia się średnio raz w roku przy dyskusjach na temat kosztów związanych z oświatą. W minionym roku padały przecież nieoficjalne wnioski dotyczące zamknięcia obu.

W tym roku tematem internatu w Rogoźnie zajął się zarząd powiatu, a to wywołało dużą dyskusję wśród radnych na sesji. Powodem podjęcia tematu była jak na razie mała liczba chętnych uczniów do rogozińskiego internatu. Jak mówiła na sesji dyrektorka szkoły Renata Tomaszewska, w internacie od dwóch lat średnio przebywa od 15 do 19 uczniów, jednak w tym roku większa część uczniów z internatu opuści mury szkolne, bowiem znajduje się w ostatniej klasie.

W całym internacie jest ok. 30 miejsc noclegowych, jednak żeby opłacało się utrzymywać pracowników obiektu, których jest trzech, to w internacie powinno spać minimum 15 uczniów. W tej chwili zainteresowanie internatem wykazuje kilku chętnych i to z dwóch szkół: z Zespołu Szkół im. Cegielskiego, a także z Agrobiznesu. Do tego dochodzi 5 uczniów, którzy będą kontynuować naukę. Renata Tomaszewska wierzy jednak, że chętni się znajdą. Co jednak, gdy będzie ich mniej niż dziesięciu? Wówczas prawdopodobnie radni powrócą do tematu i będą musieli podjąć mało popularną decyzję o zamknięciu internatu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Reks
Data: 11.03.2009 21:12:18

"Niestety oba nie są dochodowe i trzeba do nich dopłacać ze środków oświatowych". Oczywiście do oświaty dopłaca się na całym świecie ! Na oświacie nie zarabia się nigdzie, oświata przynosi korzyści dopiero po latach. Szkoda, że niektórzy o tym nie wiedzą lub zapomnieli.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071