Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Piszą kolejne pisma i z niepokojem spoglądają na pękające kolejno ściany swoich domów. Kto? Mowa tutaj o mieszkańcach ulicy Szamotulskiej, którzy bezsilnie walczą o poprawienie bezpieczeństwa na drodze, przy której mieszkają. "Już nie wiem do kogo mamy się zwracać" - mówi jedna z mieszkanek tej ulicy.

"Pisaliśmy już do zarządu dróg w Czarnkowie, to odesłali nas do Szamotuł. Zarządca drogi zachowuje się jakby nie widział problemu". "Boję się o moje dzieci jak idą nawet chodnikiem do szkoły, szczególnie gdy pada deszcz, pędzące bowiem tiry nie patrzą na pieszych i dzieci często wracają do domu całe brudne od kałuży i błota" - mówi kolejna mieszkanka feralnej ulicy.

Droga do Szamotuł od kilku lat jest w fatalnym stanie. Co prawda w kwietniu ma się rozpocząć jej remont, bowiem została wpisana w budżet Województwa Wielkopolskiego, jednak nowa nawierzchnia nie rozwiąże całego problemu. Mieszkańcy ulicy Szamotulskiej przygotowali dwa pisma: jedno do Rady Powiatu Obornickiego, a drugie do Radnego Sejmiku Wielkopolskiego Tomasza Szramy. W piśmie tym proszą m.in. o postawienie znaku ograniczającego prędkość do 40 km, postawienie fotoradaru i zakaz ruchu samochodów po wyżej 16 ton. Ten ostatni punkt będzie pewnie trudny do wywalczenia przez kogokolwiek, jednak dwa pierwsze są realne do załatwienia.

Teraz wszystko w rękach polityków, aby przedstawić odpowiednim władzom problem i jak najszybciej przy remoncie drogi go rozwiązać. A o tym jak zarządca drogi się nią interesuje pokazuje ostatni tydzień, kiedy to uszkodzoną studzienkę musieli zabezpieczać nawzajem strażacy Komendy Powiatowej w Obornikach i mieszkańcy Szamotulskiej.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071