Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Pisz± kolejne pisma i z niepokojem spogl±daj± na pękaj±ce kolejno ¶ciany swoich domów. Kto? Mowa tutaj o mieszkańcach ulicy Szamotulskiej, którzy bezsilnie walcz± o poprawienie bezpieczeństwa na drodze, przy której mieszkaj±. "Już nie wiem do kogo mamy się zwracać" - mówi jedna z mieszkanek tej ulicy.

"Pisali¶my już do zarz±du dróg w Czarnkowie, to odesłali nas do Szamotuł. Zarz±dca drogi zachowuje się jakby nie widział problemu". "Boję się o moje dzieci jak id± nawet chodnikiem do szkoły, szczególnie gdy pada deszcz, pędz±ce bowiem tiry nie patrz± na pieszych i dzieci często wracaj± do domu całe brudne od kałuży i błota" - mówi kolejna mieszkanka feralnej ulicy.

Droga do Szamotuł od kilku lat jest w fatalnym stanie. Co prawda w kwietniu ma się rozpocz±ć jej remont, bowiem została wpisana w budżet Województwa Wielkopolskiego, jednak nowa nawierzchnia nie rozwi±że całego problemu. Mieszkańcy ulicy Szamotulskiej przygotowali dwa pisma: jedno do Rady Powiatu Obornickiego, a drugie do Radnego Sejmiku Wielkopolskiego Tomasza Szramy. W pi¶mie tym prosz± m.in. o postawienie znaku ograniczaj±cego prędko¶ć do 40 km, postawienie fotoradaru i zakaz ruchu samochodów po wyżej 16 ton. Ten ostatni punkt będzie pewnie trudny do wywalczenia przez kogokolwiek, jednak dwa pierwsze s± realne do załatwienia.

Teraz wszystko w rękach polityków, aby przedstawić odpowiednim władzom problem i jak najszybciej przy remoncie drogi go rozwi±zać. A o tym jak zarz±dca drogi się ni± interesuje pokazuje ostatni tydzień, kiedy to uszkodzon± studzienkę musieli zabezpieczać nawzajem strażacy Komendy Powiatowej w Obornikach i mieszkańcy Szamotulskiej.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071