Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Do końca 2012 r., zgodnie z wymogami ustawy dotyczącej standardów zakładów leczniczych, wszystkie szpitale w Polsce muszą spełniać określone kryteria techniczne, powierzchniowe i sprzętowe. Dla Szpitala Powiatowego w Obornikach oznacza to wiele inwestycji do zrealizowania, na które niestety środków w budżecie powiatu nie starczy.

Jeden z wymogów dotyczy ilości łóżek oraz powierzchni szpitalnej. Na dzień dzisiejszy w szpitalu znajdują się 153 łóżka, a docelowo powinno ich być 160.

To jednak nie jedyny problem, bowiem aktualnie łóżka w szpitalu ustawiane są gdzie popadnie w taki sposób, aby ustawić ich jak najwięcej. Do końca 2012 to się jednak musi zmienić, bowiem zgodnie z wymogami dostęp do łóżka powinien być z trzech stron. Szpital w Obornikach nie jest dostosowany do takich wymogów, a jego spełnienie w istniejącej kubaturze spowoduje zmniejszenie ilości łóżek o co najmniej 1/3.

Rozwiązaniem kłopotu z powierzchnią będzie dobudowanie nowego bloku szpitalnego o powierzchni ok. 1000 metrów. Jak szacuje sekretarz powiatu Piotr Sitek, koszt budowy nowego bloku to ok. 4 mln zł, oczywiście bez wyposażenia. 4 mln złotych w budżecie powiatu jeszcze się znajdą, ale skąd wziąć środki na wyposażenie sal oraz na generalny, można powiedzieć, remont pozostałych oddziałów w szpitalu? Rozwiązaniem może być tylko przekształcenie szpitala w spółkę handlową, posiadającą własny majątek. Do tego rozwiązania przymierzają się władze samorządowe powiatu, jednak jak na razie każdorazowa dyskusja na ten temat kończy się wątkami politycznymi, albo ogólną awanturą.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071