Data: , Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Oborniki

Oddając krew - darujesz życie pod takimhasłem Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Obornikach, Zarząd Rejonowy PCK w Obornikach oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zorganizowali pierwszą w br publiczną akcję krwiodawstwa, która odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

Organizatorzy bardzo obawiali się o frekwencję ze względu na nadal panujący okres grypowy a także z powodu ferii zimowych. Obawy okazały się jednak nieuzasadnione. Mieszkańcy Obornik, ale nie tylko oni, jak zwykle licznie zgłosili się by oddać krew. Na podkreślenie zasługuje także udział młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół w Obornikach oraz Zespołu Szkół w Objezierzu, która pomimo trwających wakacji chętnie uczestniczyła w akcji.

Liczba krwiodawców, którzy zgłosili się by oddać krew wyniosła 77. Liczba osób, które oddały krew wyniosła 70. Tego dnia ogółem oddano 31,5 l krwi.

Następna akcja odbędzie się w dn. 22 maja 2009 r. w godz. od 10.00 do 16.00 również w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071