Data: , Źródło: , Oborniki

W minionym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie nowego punktu wsparcia dla dzieci i ich rodzin. Mowa tutaj o Ośrodku Wspomagania Dzieci i Rodziny "Światełko", który swoją siedzibę ma w Obornikach, a powstał w celu skutecznego zapobiegania niepowodzeniom w życiu rodzinnym. Cały projekt zrealizowano dzięki wsparciu środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Okręgu Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczypospolitej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Początek realizacji projektu to przebudowa budynku warsztatowego, który był już wcześniej własnością Towarzystwa Przywracania Rodziny. Nowy ośrodek powstał tuż obok działającej od lat w Obornikach ochronki dla dzieci "Franciszek". Prace budowlane zrealizowane zostały bardzo szybko, a ośrodek mógł już przygotowywać się do normalnego działania od grudnia 2008 r. Głównym celem ośrodka jest wspieranie dziecka i rodziny. Partnerem w realizacji tych zadań została Komenda Hufca ZHP w Obornikach. Bezpłatna oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Nowo otwarty ośrodek gwarantuje także możliwość skorzystania z opieki psychologiczno – pedagogicznej.
Światełko przyjmuje zapisy na grupy wsparcia dla rodziców zastępczych, rodziców dzieci o specyficznych potrzebach (dysleksja, dysgrafia, ADHD, niepełnosprawność intelektualna i fizyczna, przewlekłe choroby somatyczne i inne), a także na grupy wsparcia dla matek i ojców samotnie wychowujących dzieci. Wszyscy chętni rodzice mogą skorzystać ze szkolenia i warsztatów dla rodziców - MOJA RODZINA. Dla dzieci i młodzieży przewidziano zajęcia profilaktyczno - edukacyjne w dostosowanych dla nich grupach wiekowych: 6 -9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.
W ośrodku organizowane są także zajęcia z muzykoterapii, arteterapii oraz z chustą animacyjną. W ramach pomocy rodzinie ośrodek proponuje porady i konsultacje psychologiczne i pedagogiczne, terapię rodzinną, mediacje.
Zgłoszenia i zapisy przyjmowane są osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 61 646 23 32, a także drogą mailową pod adresem biuro@swiatelko.oborniki.org.pl
Więcej informacji na temat działalności i oferty ośrodka można uzyskać na stronie www.swiatelko.oborniki.org.pl lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach.
Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071