Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Sygnalizacja świetlna, która została zamontowana na trzech skrzyżowaniach przy ulicy 11 listopada, miała usprawnić ruch przede wszystkim ten lokalny. Jednak kierowcy po kilku tygodniach jej funkcjonowania mają różne zdania na jej temat. Po pierwsze, zamontowane światła miały być inteligentne, tym czasem są inteligentne inaczej… Mogą o tym fakcie przekonać się kierowcy, którzy np. rano jadąc do pracy i chcąc włączyć się do ruchu z ulicy Młyńskiej, Kowanowskiej lub Kopernika mimo, iż na jedenastce nic nie jedzie stoją po kilka minut, czekając na upragnione zielone światło.

Sytuacja ta wielu kierowców denerwuje i można także zauważyć, że co niektórzy nie czekają na zielone, tylko widząc, że nic nie jedzie, włączają się do ruchu. Szkoda, że inwestor przy robieniu tak dużej inwestycji nie zamontował inteligentnego oświetlenia. Po drugie, w momencie skrętu w prawo lub lewo z ulic podporządkowanych, zielone światło maja też piesi. Kierowcy często o tym zapominają i ruszając z impetem mogą doprowadzić do potrącenia pieszego. Niestety na przejściach dla pieszych nie zamontowano także sygnalizacji dźwiękowej, która jest pomocna nie tylko dla osób niewidzących, niedowidzących i starszych, ale także sygnalizuje kierowcom, że należy zwrócić uwagę na pieszych. Jak relacjonował radny Marek Lemański, który zwrócił się do zarządcy drogi z pytaniem o sygnalizację dźwiękową dla pieszych, w odpowiedzi usłyszał, że nie było takiej potrzeby, bowiem w Obornikach jest tylko jedna osoba niewidoma. Cóż, widać niektóre instytucje działają tak jak w popularnym filmie Miś, czyli w myśl zasady „jak jest zima, to musi być zimno” – wszędzie. Więc po co inteligentne światła i sygnalizacja dźwiękowa. Szara masa powinna się cieszyć z tego, że ma światła, a jak one działają, to już inna historia.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Copernicus
Data: 19.02.2009 22:19:04

Normalnym jest, że jak włącza się zielone światło na ulicach podporządkowanych to piesi przechodzący przez 11 Listopada też mają zielone. Zdaniem redaktorów należało zatrzymać całkowicie ruch samochodów po to aby włączyć zielone dla pieszych??Dopiero wyszedłby bajzel. Cały artykuł wygląda jakby autor/autorzy szukali tematu do ponarzekania.


JEDENASTKA
Data: 05.09.2009 15:26:40

Tam zawsze jest ruch i to spory a na ulicach podporządkowanych nie zauważyłem nigdy przesadnie dużego tłoku pojazdów.No może faktycznie za długo muszą czekać na zielone to jest fakt.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071