Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniach 23- 25 stycznia 2009 w Zespole Szkół im Adama Mickiewicza w Objezierzu przebywała delegacja nauczycieli z zaprzyjaĽnionej szkoły partnerskiej z Berufsbildende Schulen Lüchow w składzie: Jürgen Sprockhoff - moderator międzynarodowej strony internetowej www.bbs-luechow.eu oraz Heinz Riebau - koordynator współpracy ze szkoł± w Sours we Francji i tłumacz j. francuskiego

W sobotę przed południem przedstawiciele obu szkół spędzili czas w pracowni informatycznej pracuj±c intensywnie nad przygotowaniem nowego wspólnego projektu w którym uczestniczyć będ± oprócz Zespołu Szkół w Objezierzu , również szkoły z Francji , Niemiec i Włoch. Temat projektu który musi być przesłany do 20 lutego do Agencji Narodowej Programu Sokrates to: „Pomagamy Ziemi” W tym programie uczniowie zdobywaj± kompetencje w zakresie energii odnawialnej.”.
Wieczorem nauczyciele z BBS Lüchow bawili się na kolejnej międzynarodowej już Studniówce w Objezierzu. Mił± tradycj± jest coroczne od 1998 roku zapraszanie przez młodzież przedstawicieli szkoły partnerskiej z Lüchow, dzięki czemu polskie zwyczaje i kultura młodzieży staj± się znane i s± podziwiane poza granicami kraju
Jürgen Sprockhoff- przewodnicz±cy delegacji z Lüchow dziękuj±c za zaproszenie życzył objezierskim maturzystom udanych egzaminów i startu w dojrzałe życie. Z roku na rok jego praktyczna znajomo¶ć języka polskiego staje się coraz lepsza, co wzbudziło wielki aplauz w¶ród gospodarzy. W tym roku organizatorami studniówkowego balu byli uczniowie kl III liceum profilowanego oraz IV technikum w zawodach : technik organizacji usług gastronomicznych , technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik rolnik.

25 stycznia pożegnano go¶ci z Niemiec, którzy zawieĽli do Lüchow miłe wspomnienia i liczne wrażenia, które przyczyni± się do wzmocnienia motywacji do pracy w zakresie międzynarodowego partnerstwa europejskich szkół.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071