Data: , Źródło: , Oborniki

Mimo, iż mamy dopiero początek roku, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych już teraz przygotowali spis potrzeb inwestycyjnych swoich placówek. Aby zapoznać się z potrzebami dyrektorów, specjalne spotkanie zwołał przewodniczący komisji gospodarczej, Kazimierz Zieliński. Niestety, na spotkaniu zabrakło dyrektorów ze szkół w Rogoźnie. Radni wysłuchali zatem potrzeb przybyłych na spotkanie dyrektorów szkół z Obornik, Kowanówka i Objezierza. W Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku konieczny jest remont 3 klas z przeznaczeniem m.in. na gabinet profilaktyczny, a także jest potrzeba zagospodarowania kolejnych pusto stojących pomieszczeń.

Kolejne inwestycje potrzebne są też w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Mimo, iż w minionym roku udało się przeprowadzić wiele remontów, to jednak okresu kilkunastu lat, kiedy w szkole tej nie robiło się nic, nie da się nadrobić w ciągu jednego roku. W LO wymieniono 30 okien i zostały jeszcze 24 do wymiany, z tego 8 właściwie od zaraz. Po tym jak udało się wyremontować w końcu szatnie przy sali gimnastycznej, żadnych uwag nie miał kontrolujący szkołę Sanepid. Oprócz okien, jak mówił dyrektor szkoły Tomasz Szrama, należy pomyśleć o dociepleniu sufitu na sali gimnastycznej. Koszt tej inwestycji to ok. 150 tys. zł. W szkole trzeba zrobić także instalację odgromową i wymienić instalację elektryczną, która pamięta czasy wczesnego Gierka. Palącą sprawą w Zespole Szkół w Objezierzu są dachy na budynku internatu. Jak tłumaczył dyrektor tej szkoły, drobne łatania nie dają żadnych skutków. Pojawiły się bardzo bolesne przecieki. Koszt to ok. 10 tys. zł wraz z wymianą rynien i opierzenia. Do naprawy nadaje się także dach nad warsztatami, a jego koszt to ok. 5 tys. zł. Kolejne zadanie to dokończenie remontu części piwnicznej bloku żywieniowego, którego wstępny koszt szacowany jest na ok. 60 tys. zł. Dyrektor Roman Ostrowski, chciałby także rozpocząć termomodernizację budynku internatu, gdyż straty ciepła są tam ogromne. Na początek należy wymienić 12 dużych okien, co stanowi koszt ok. 12 tys. zł. Pytanie jednak, czy internat warto remontować, skoro radni zastanawiają się nad jego likwidacją.

Najbardziej radnych zdziwiła wypowiedź dyrektora Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby, Waldemara Molskiego. Jak mówił na spotkaniu „powściągamy swój apetyt i robimy wszystko własnym sumptem w porozumieniu z pracodawcami, w których młodzież się uczy”. Najbardziej palącym problemem według dyrektora jest sala sportowa. Bardzo pilnych rzeczy remontowych w szkole nie ma. Można co prawda dokończyć remont dachu, którego kosztorys to ok. 95 tys. zł, ale nie jest to aż tak pilne. W poniedziałek zalany został sekretariat szkoły i być może złożony zostanie wniosek o środki na remont sekretariatu szkoły. W perspektywie usytuowany jest remont toalet damskich, które się zapychają. Jak mówił dyrektor, problemem był fetor, jaki pojawił się w momencie zapchania rur.

Na owym spotkaniu Kazimierz Zieliński złożył również wniosek, który poparli wszyscy radni, a dotyczył on docieplenia sufitu w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Chodzi właściwie o zakończenie prace związane z termomodernizacją, na które składają się wykonane już prace takie jak: wymiana kotłowni, wymiana okien itp.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071