Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształc±cego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach zamiast tradycyjnych jasełek zaprezentowali własn± inscenizację „Opowie¶ci wigilijnej” Charlesa Dickensa i to w języku angielskim. Jasełka wyreżyserowane zostały przez anglistki: profesor Karolinę Kwiatkowsk± i Justynę Pelcner. Spektakl ze względu na sw± tematykę wprowadził nas w prawdziwie ¶wi±teczny nastrój. W „Opowie¶ci wigilijnej" Charles Dickens opowiada o tkwi±cej w każdym człowieku potrzebie dzielenia się z innymi smutkami i rado¶ciami. Czasami, jak w przypadku Scrooge`a, trzeba wielkiego, wewnętrznego wstrz±su, by pękła skorupa obojętno¶ci i egoizmu. Ale nigdy nie można tracić nadziei, zawsze istnieje szansa, że nawet w sercu najbardziej zatwardziałego grzesznika rozpali się promyk miło¶ci.

Pisarz podkre¶lił w swej opowie¶ci znaczenie ¶wi±t Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinnego czasu w ci±gu całego roku. To okres, w którym ludzie zapominaj± o wa¶niach i kłopotach, obdarowuj± się prezentami i wspomagaj± bliĽnich.
Przed występem mogli¶my obejrzeć prezentację multimedialn± przygotowan± przez Roberta Kowalczaka. Przedstawiała ona zdjęcia młodych aktorów, którzy wzięli udział w spektaklu. Wy¶wietlono też kadry z filmowej ekranizacji bożonarodzeniowej historii. Zainteresowanie widzów wzbudziła dodatkowo scenografia dopełniaj±ca sztukę.
W postać Scrooge`a wcielił Jarosław M±czyński, Marley`a zagrała Paulina Chudzińska, a Narratorem był Maciej Zaranek. Oprócz nich zobaczyć można było również, Zuzia Stasiak, Martę Kęsy, Malwinę Krawczyk, Krzysztofa Mańczaka, Bartosza Roszkiewicza, Aleksandra Gryszczenię, Emilię Pilarsk±, Patrycję Kowalczak, Klaudię Gryszczenię, Natalię Kijek, Szymona Chmielewskiego, Magdalenę Piewczich, Martę Krzeszkiewicz i Aleksandrę Kolendę.
Po przedstawieniu na scenę wkroczyły nasze urocze wokalistki: Weronika Wrzeszcz, Magda Jarzębowska, Anna Eichler, Joanna Gacek oraz Sylwia Ignasiak, które przy akompaniamencie Bartosza Rojny (gitara) i Grzegorza Brylaka perkusja) za¶piewały dla nas kilka kolęd. Następnie wszyscy uczniowie zaangażowali się we wspólne kolędowanie. W tym momencie nast±piły także niespodziewane efekty specjalne, gdy ogień z jednej z ¶wiec zaj±ł serwetę owijaj±c± ¶wiecznik. Cała sytuacja została jednak błyskawicznie opanowana i natychmiast wrócili¶my do ¶piewania. PóĽniej udali¶my się do sal, by uczestniczyć w klasowych spotkaniach opłatkowych.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071