Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach zamiast tradycyjnych jasełek zaprezentowali własną inscenizację „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa i to w języku angielskim. Jasełka wyreżyserowane zostały przez anglistki: profesor Karolinę Kwiatkowską i Justynę Pelcner. Spektakl ze względu na swą tematykę wprowadził nas w prawdziwie świąteczny nastrój. W „Opowieści wigilijnej" Charles Dickens opowiada o tkwiącej w każdym człowieku potrzebie dzielenia się z innymi smutkami i radościami. Czasami, jak w przypadku Scrooge`a, trzeba wielkiego, wewnętrznego wstrząsu, by pękła skorupa obojętności i egoizmu. Ale nigdy nie można tracić nadziei, zawsze istnieje szansa, że nawet w sercu najbardziej zatwardziałego grzesznika rozpali się promyk miłości.

Pisarz podkreślił w swej opowieści znaczenie świąt Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinnego czasu w ciągu całego roku. To okres, w którym ludzie zapominają o waśniach i kłopotach, obdarowują się prezentami i wspomagają bliźnich.
Przed występem mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Roberta Kowalczaka. Przedstawiała ona zdjęcia młodych aktorów, którzy wzięli udział w spektaklu. Wyświetlono też kadry z filmowej ekranizacji bożonarodzeniowej historii. Zainteresowanie widzów wzbudziła dodatkowo scenografia dopełniająca sztukę.
W postać Scrooge`a wcielił Jarosław Mączyński, Marley`a zagrała Paulina Chudzińska, a Narratorem był Maciej Zaranek. Oprócz nich zobaczyć można było również, Zuzia Stasiak, Martę Kęsy, Malwinę Krawczyk, Krzysztofa Mańczaka, Bartosza Roszkiewicza, Aleksandra Gryszczenię, Emilię Pilarską, Patrycję Kowalczak, Klaudię Gryszczenię, Natalię Kijek, Szymona Chmielewskiego, Magdalenę Piewczich, Martę Krzeszkiewicz i Aleksandrę Kolendę.
Po przedstawieniu na scenę wkroczyły nasze urocze wokalistki: Weronika Wrzeszcz, Magda Jarzębowska, Anna Eichler, Joanna Gacek oraz Sylwia Ignasiak, które przy akompaniamencie Bartosza Rojny (gitara) i Grzegorza Brylaka perkusja) zaśpiewały dla nas kilka kolęd. Następnie wszyscy uczniowie zaangażowali się we wspólne kolędowanie. W tym momencie nastąpiły także niespodziewane efekty specjalne, gdy ogień z jednej z świec zajął serwetę owijającą świecznik. Cała sytuacja została jednak błyskawicznie opanowana i natychmiast wróciliśmy do śpiewania. Później udaliśmy się do sal, by uczestniczyć w klasowych spotkaniach opłatkowych.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071