Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po tym jak Powiat Obornicki nie załapał się na ¶rodki na budowę i remont dróg z tzw. schetynówki, wiele osób my¶lało, że w tej kadencji nie uda się już wyremontować żadnej drogi z wykorzystaniem ¶rodków zewnętrznych. Prawda okazała się jednak zupełnie inna i jak poinformował na sesji rady powiatu radny Jacek Koralewski, powiat otrzymał ponad 2,1 mln zł na remont drogi Oborniki – Stobnica na długo¶ci 17 km. Cało¶ć inwestycji wyniesie ok. 4,3 mln zł, więc resztę będzie musiał dołożyć powiat.

Brakuj±ce 2,2 mln zł powiat sfinansuje prawdopodobnie z obligacji, które zostan± wyemitowane. ¦rodki zostały pozyskane w ramach Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, za wnioskiem tym sporo nachodzili się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, a także radny sejmiku Tomasz Szrama.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

pilne
Data: 02.03.2009 15:09:04

proponuje wyremontować droge Oborniki-Szamotuły...jest w okropnym stanie. Ma wiele bardzo głębokich dziur-przez to jest niebezpiecznie:(


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071