Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po tym jak Powiat Obornicki nie załapał się na środki na budowę i remont dróg z tzw. schetynówki, wiele osób myślało, że w tej kadencji nie uda się już wyremontować żadnej drogi z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Prawda okazała się jednak zupełnie inna i jak poinformował na sesji rady powiatu radny Jacek Koralewski, powiat otrzymał ponad 2,1 mln zł na remont drogi Oborniki – Stobnica na długości 17 km. Całość inwestycji wyniesie ok. 4,3 mln zł, więc resztę będzie musiał dołożyć powiat.

Brakujące 2,2 mln zł powiat sfinansuje prawdopodobnie z obligacji, które zostaną wyemitowane. Środki zostały pozyskane w ramach Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, za wnioskiem tym sporo nachodzili się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, a także radny sejmiku Tomasz Szrama.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

pilne
Data: 02.03.2009 15:09:04

proponuje wyremontować droge Oborniki-Szamotuły...jest w okropnym stanie. Ma wiele bardzo głębokich dziur-przez to jest niebezpiecznie:(


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071