Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Tradycyjnie w ostatni dzień nauki roku kalendarzowego społeczność szkoły i znakomici Goście spotykają się na uroczystej akademii podsumowującej miniony rok i podkreślającej przywiązanie do tradycji mickiewiczowskich. Tak też było 19 grudnia minionego roku. Spotkanie uświetnili przedstawiciele władz powiatu obornickiego, miasta Obornik, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, dwaj księża proboszczowie: Grzegorz Piotrowski i Wojciech Napierała i pierwszy raz władze Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów, dzięki któremu nasza młodzież ma szanse uczestniczyć w spotkaniach z Żandarmerią Wojskową i poznawać życie wojska w ramach "Dnia rekruta" i "Do woja marsz".

Uroczystość rozpoczął dyrektor Roman Ostrowski, przedstawiając osiągnięcia naszej szkoły w minionym roku. Wszyscy ze zdumieniem słuchali jak wiele "zdziałaliśmy" w trakcie minionych 12 miesięcy. Następnie uhonorowano uczniów wyróżniających się w działalności pozalekcyjnej. Wyróżnienie odebrał Szymon Solarski za zajęcie III miejsca w konkursie multimedialnym TVP, Weronika Przeniczna za zwycięstwo w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Obornikach, 12-tu uczniów odebrało nagrody za konkurs "Uzależnienie - droga do nikąd" i 6 osób nagrodzono w "Konkursie wiedzy o patronie Adamie Mickiewiczu".
Po części oficjalnej mieliśmy okazję podziwiać zespół tańca ludowego szkoły, wysłuchaliśmy Weronikę Przeniczną recytującą poezję, Andżelikę Dziabas śpiewającą kolędy i obejrzeliśmy inscenizację współczesnej wersji ballady A. Mickiewicza „Lilije".
Następnie grono pedagogiczne szkoły i zaproszeni goście przeszli do pałacu objezierskiego na tradycyjny opłatek.
W związku z przypadającą w tym roku 90-tą rocznicą wybuch Powstania Wielkopolskiego goście zwiedzili okolicznościową wystawę.
                                                                                                                                                Krzysztof FilipowiakŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071