Data: , Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Oborniki

"Oddając krew - darujesz życie" pod takim hasłem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu wspólnie z Wdziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Obornikach i Zarządem Rejonowym PCK w Obornikach od lat 9 lat organizuje publiczne akcje krwiodawstwa.

Akcje organizowane są w Obornikach, Rogoźnie i Ryczywole przy udziale członków Klubów HDK PCK. W skali roku na terenie powiatu zbierane jest ponad 300 litrów krwi. W 2008 r. w Obornikach zorganizowano 6 akcji, w Rogoźnie 4 i 4 w Ryczywole. W całym powiecie krew oddało ogółem 764 honorowych krwiodawców. Zebrano łącznie 341,9 litrów krwi. Na podkreślenie zasługuje liczny udział młodzieży szczególnie z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach i Rogoźnie oraz Zespołów Szkół z Obornik, Rogoźna i Objezierza. Istotne jest również, że z każdym rokiem przybywa ludzi bezinteresownie oddających krew.

Polski Czerwony Krzyż już 50 lat prowadzi działania na rzecz honorowego krwiodawstwa. Wiemy, iż mimo ogromnego rozwoju w medycynie jak na razie ludzkiej krwi niczym nie można zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować. Stąd hasło, jakie towarzyszy działaniom PCK od 1958 r. "Oddając krew - darujesz życie". Od tego czasu PCK zajmuje się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071