Data: , ¬ródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Oborniki

"Oddaj±c krew - darujesz życie" pod takim hasłem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu wspólnie z Wdziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Obornikach i Zarz±dem Rejonowym PCK w Obornikach od lat 9 lat organizuje publiczne akcje krwiodawstwa.

Akcje organizowane s± w Obornikach, RogoĽnie i Ryczywole przy udziale członków Klubów HDK PCK. W skali roku na terenie powiatu zbierane jest ponad 300 litrów krwi. W 2008 r. w Obornikach zorganizowano 6 akcji, w RogoĽnie 4 i 4 w Ryczywole. W całym powiecie krew oddało ogółem 764 honorowych krwiodawców. Zebrano ł±cznie 341,9 litrów krwi. Na podkre¶lenie zasługuje liczny udział młodzieży szczególnie z Liceum Ogólnokształc±cego w Obornikach i RogoĽnie oraz Zespołów Szkół z Obornik, RogoĽna i Objezierza. Istotne jest również, że z każdym rokiem przybywa ludzi bezinteresownie oddaj±cych krew.

Polski Czerwony Krzyż już 50 lat prowadzi działania na rzecz honorowego krwiodawstwa. Wiemy, iż mimo ogromnego rozwoju w medycynie jak na razie ludzkiej krwi niczym nie można zast±pić, ani jej sztucznie wyprodukować. St±d hasło, jakie towarzyszy działaniom PCK od 1958 r. "Oddaj±c krew - darujesz życie". Od tego czasu PCK zajmuje się organizacj± i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz u¶wiadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.¬ródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071