Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po ostatniej burzy medialnej jaka rozpętała się za sprawą fatalnego stanu konstrukcji stalowych pod nieckami basenowymi, zarządca pływali Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poczuło już pierwsze skutki finansowe.

Artykuły w mediach dotyczące fatalnego stanu technicznego spowodowały, że pływalnie odwiedza mniejsza liczba osób, co dla PEC oznacza kolejne straty finansowe. W związku z tym radny Kazimierz Paprzycki pytał burmistrz Annę Rydzewską, czy obecnie na basenie można się bezpiecznie kąpać?

W odpowiedzi radny usłyszał, że stan basenu nie jest za dobry, ale można się obecnie w nim bezpiecznie kąpać, bo w innym przypadku byłby już zamknięty.

W związku z taką wypowiedzią my podtrzymujemy swoje zdanie dotyczące tego, że cała burza medialna związana z basenem nie przysłużyła się ani Pływalni ani jej zarządcy PEC, ponieważ spowodowała, mniejsze wpływy z biletów.

Obecnie radni, oraz władze gminy powinni się zastanowić skąd wziąć środki na generalny remont basenu. Jak poinformował radnych zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski, z analizy przeprowadzonej przez oryginalną firmę Blue Point z Krakowa wynika, że na remont generalny samych niecek basenowych potrzeba ok. 295 tys. Euro.

Radni jednak proponują, aby szczegółowo przyjrzeć się całemu stanowi technicznemu basenu i przy okazji całą pływalnię doprowadzić do należytego porządku, pozostaje jednak pytanie co będzie w momencie, gdy okaże się, że generalny remont całego obiektu Pływalni będzie przekraczał koszt postawienie nowego nowoczesnego obiektu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Johnson
Data: 23.06.2005 10:52:59

To, że ludzi jest mniej na basenie to fakt, byłem wczoraj na basenie w godzinach wieczornych (sam się nie kąpałem) i z basenu korzystało zaledwie ok. 3-4 osoby, a zawsze jak przychodziłem o tej porze to było minimum kilkanaście osób. Może to tylko przypadek, ale wydaje mi się, że nie. Sam nie chodzę na basen od pewnego czasu, bo niby jest bezpiecznie a mimo to kąpiąc się nie mógłbym się skupić na pływaniu :) a w głowie kłębiła by mi się myśl o rychłej nieuchronnej katastrofie ;)

A jeśli koszty remontu będą na tyle wysokie, że można by wybudować nowy nowoczesny obiekt, to na pewno trzeba to zrobić. Osoby zajmujące się basenem przez te kilka lat na pewno zauważyły jakie wady (oprócz oczywiście wad technicznych) ma obecny basen więc nowy można by zbudować opierając się na tych doświadczeniach i zbudować bardziej atrakcyjny obiekt. Perspektywa nowego basenu jest więc kusząca, ale osobiście wątpię aby do tego doszło.

Można mieć tylko nadzieję, że nawet jeśli skończy się tylko na remoncie to tym razem osoby odpowiedzialne za tą inwestycję solidnie przyłoża się do swojego zadania i za kolejnych kilka lat nie będzie następnej BasenGate ;)


as
Data: 11.10.2006 14:11:14

Jakto przecież plywalnia była niedawno remontowana i znowu nie miał kto dopilnować nasze pieniądze utopiły się będzie trzeba władzę rozliczyć


Siwy
Data: 07.06.2007 12:07:49

no zgadzam sie z Johnsone'm ;)


Kto widział dzióbdzióba?
Data: 22.06.2007 20:22:17

Problem jest jeszcze tego typu że w Polsce brakuje materiałów budowlanych, bo bardzo dużo się teraz buduje. Jak myślicie.. w jakiej dziedzinie w Polsce potrzeba teraz najwięcej ludzi do pracy? Oczywiście że budowlańców.. Te lepsze materiały znikają z pułek jak świeże bułki, więc firmy budowlane używają tańszych materiałów i potem się wszystko wali.. Lepiej raz a dobrze coś zrobić a nie co roku naprawiać i remontować bo wyjdzie na to że takie remonty przekroczyłyby użycie materiałów najwyższej jakości. Ale tak jest ze wszystkim w Polsce, wystarczy spojrzeć na nasze drogi, mimo że zrobią nowa drogę, po jakims czasie jest remontowana.. co za bezsens. Dla przykładu: we Wrocławiu są jeszcze gdzie niegdzie stare drogi z czasów Hitlera, a nadal są dobre i zdatne do użytku, jednak nie ma to jak niemiecka solidność.
Deutschland Deutschland uber alles! he he ;)


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071