Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony wtorek w Urzędzie Miejskim w Obornikach odbyła się sesja nadzwyczajna, której tematem był stan techniczny Pływalni w Obornikach. Obecny zarządca Pływalni PEC, złożył 10 maja wniosek...

...do burmistrz Anny Rydzewskiej, oraz radnych o wyrażenie zgody na zawieszenie działalności pływalni do czasu wykonania remontu kapitalnego niecek basenowych. Zgodnie z oceną stanu technicznego, która została wykonana na zlecenie PEC, zaleca się rozpoczęcie kompleksowego remontu niecek basenowych. Brak rozpoczęcia prac remontowych może doprowadzić w najbliższym czasie do stanu awaryjnego, który będzie zagrażał konstrukcji basenu, a jednocześnie życiu i zdrowiu korzystających z usług Pływalni klientów.

Czy zatem basen w Obornikach zostanie zamknięty? A jeśli tak, to kto zwróci pieniądze przedsiębiorcom, którzy na terenie Pływalni mają swoje punkty handlowe? Wszystko wskazuje jednak na to, że Pływalnia zostanie zamknięta, ponieważ nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za zdrowie i życie korzystających z jej usług klientów.

Jak zatem doszło do tego, że Pływalnia w Obornikach po 8 latach funkcjonowania nadaje się do kapitalnego remontu, który gminę Oborniki będzie kosztował ok. 1,3 do 1,5 mln zł. Pierwszą ekspertyzę stanu technicznego niecek basenowych wykonano już w 1999 r., czyli po roku funkcjonowania basenu. Wnioski tej ekspertyzy były jednoznaczne i mówiły o tym, że należy rozpocząć działania remontowe. Firma która wykonała niecki dała na nie zgodnie z umową 10 letnią gwarancję, dlatego należało się właśnie do niej zwrócić o naprawę powstałych tak szybko uszkodzeń. Niestety pierwsze rozmowy z firmą prowadzone są dopiero w czerwcu 2004 r. Po kilku pismach wysłanych do firmy, jej przedstawiciele w końcu pojawiają się na Pływalni i oglądają konstrukcję i ściany boczne. Nie chcą jednak zająć żadnego stanowiska i każą porostu czekać.

W marcu 2005 r. zarządca Pływalni PEC zleca wykonanie analizy stanu Pływalni. Wnioski tej analizy są bardzo niepokojące. Konstrukcja ściany i basenu jest w fatalnym stanie, główna przyczyna to przecieki. Autor analizy tłumaczy, że przy dobrze wykonanej robocie nie powinno być mowy o jakichkolwiek przeciekach. Niecki basenu w Obornikach zostały wykonane Systemem Myrtha. Technologia Myrtha wykorzystuje stal nierdzewną tylko tam, gdzie działanie sił statycznych i dynamicznych tego wymaga - ściany niecki basenu - natomiast beton, tam gdzie wymagana jest prosta, płaska powierzchnia (płyta denna). Ściany Myrtha posiadają warstwę twardego PVC laminowanego na gorąco celem zapewnienia 100% szczelności i trwałości. Z tego co mówił rzeczoznawca w Obornikach ściany nie posiadają laminowanego na gorąco PVC i stąd m.in. przecieki.

W trakcie dyskusji radna Waleria Liczak stwierdziła, że aby podjąć jakiekolwiek działania powinna być przygotowana kolejna ekspertyza. Witold Żółć dodał, że aby mówić o rozpoczęciu remontów należy sprawdzić stan techniczny całego obiektu i wtedy zobaczyć jakie to będą koszty. Według radnego Żółcia to do Anny Rydzewskiej należy decyzja o zamknięciu basenu w Obornikach, jednak, jeśli jego stan jest faktycznie taki fatalny to należy to zrobić.

Czy i kiedy zatem basen zostanie zamknięty i na jak długo na pewno o tym państwa poinformujemy.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071