Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Mimo, iż 30 czerwca dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach złożył oficjalne wypowiedzenie, nadal do końca nie wiadomo czy tak naprawdę odejdzie, czy też zostanie. Zgodnie z umową, jaką dyrektor zawarł z zarządem powiatu, obie strony obowiązuje 6 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli jednak zarząd powiatu będzie chciał, to okres wypowiedzenia może skrócić.

Rezygnacja złożona jednak w okresie gdy trwają prace związane z termomodernizacją szpitala, jest co najmniej dziwna. Sam dyrektor motywuje swoją decyzję sprawami osobistymi, oraz propozycją nowej pracy. Jednak czy sprawa ta nie ma czasem drugiego dna, którym może być po prostu jak to zawsze bywa "KASA"?

Oborniczanie spekulują na temat i zadają sobie wiele pytań. Kto bowiem proponuje pracę osobie, która jeszcze przez pół roku może być niedyspozycyjna z powodu sowich poprzednich zobowiązań? Po drugie, jeżeli przyjrzeć się dotychczasowej karierze zawodowej dyrektora szpitala, to tak naprawdę nigdy zbyt długo nie zasiedział się w jednym miejscu.

W kuluarach powiatowych można usłyszeć, oczywiście nieoficjalnie, że rezygnacja może być jedną z metod na to, aby zarząd powiatu zdecydował się podwyższyć dyrektorowi pensję. To jednak jest raczej niemożliwe, gdyż pensję dyrektora określa tzw. ustawa kominowa. Zgodnie z "ustawą kominową" osoba zatrudniona na stanowisku dyrektora w publicznym szpitalu nie może otrzymywać wynagrodzenia wyższego niż określonego w tej ustawie, dlatego zarząd powiatu ma raczej ręce związane w tej kwestii. Ustawa jednak odnosi się tylko do stanowisk kierowniczych, a co jeśli dyrektor otrzymałby inne zadania nie związane z kierowaniem szpitala, za które otrzymałby wynagrodzenie? To już jednak zmartwienie zarządu jak wyjść z tej sytuacji, aby nie pogorszyć kondycji szpitala.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071