Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatniej sesji rady miejskiej, nowy prezes PWiK złożył sprawozdanie z działalności spółki w roku 2007. Tak właściwie odczytał, bowiem wszelkie sukcesy spółki w roku 2007 to zasługa pracowników firmy oraz poprzedniego prezesa Sławomira Pawlickiego.

Ze sprawozdania wynika, że spółka za miniony rok wykazała się zyskiem netto w wysokości 39 tys. zł. Biorąc pod uwagę inwestycje, oraz rosnące z powodu rozbudowy sieci koszty obsługi dotyczące dostarczania wody i pobierania ścieków, wynik ten to duży sukces poprzedniego jednoosobowego zarządu spółki. Nowy prezes Tomasz Augustyn ma zatem co robić aby w przyszłym roku poszczycić się podobnym wynikiem finansowym.

Pomysłów nowemu prezesowi nie brakuje, jak przekazał radnym chce on wraz ze swoją spółką realizować inwestycje gminne, a także zarobkować wynajmując sprzęt PWiK taki jak np. koparka. Tomasz Augustyn mówił także radnym, że spółka musi coś zrobić z dłużnikami takimi jak np. Spółka Pływalnia, która oficjalnie nie została jeszcze zlikwidowana, a która zarządzając przed PEC-em pływalnią zadłużyła się u PWiK na kwotę ok. 43 tys. zł. W rozwiązaniu tego problemu muszą jednak pomóc radni, bowiem na dzień dzisiejszy stan prawny Spółki Pływalnia jest bardzo niejasny i dopóki nie będzie wyjaśniony zadłużenie nadal nie będzie odpowiednio zaksięgowane w PWiK.

Prezes PWiK skarżył się również na małą liczbę osób oficjalnie włączających się do sieci w miejscach gdzie jest ona budowana. Dla przykładu podał inwestycję realizowaną na tzw. piaskach, gdzie do dnia dzisiejszego umowy z PWiK nie podpisało ok. 20% mieszkańców. Według prezesa wspólne działanie PWiK oraz straży miejskiej, może tę sytuację zmienić. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami, PWiK oraz straż miejska nie mają żadnych narzędzi aby zmusić kogoś do wpięcia się do sieci, bowiem w tej sytuacji do każdego właściciela posesji powinien być wydany imienny nakaz burmistrza miasta, który dopiero straż miejska może egzekwować.

Radni nie mieli zbyt wielu pytań do nowego prezesa. Być może chcą mu dać trochę czasu na to aby wykazał się swoimi umiejętnościami w zarządzaniu spółką gminną taką jak PWiK.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

patryk
Data: 01.06.2010 01:29:06

te jego smieszne nakazy to jest wolny kraj a te jego myslenie ze na siłe jest prozaiczne i smieszne .Odnosze wrarzenie ze pan prezes piniadze stawia nade wszystko tak jak swoja karierre .Dziwie sie radnym ze na takie cos pozwalaja .Radni moim zdaniem powinni przemyslec i dokładnie przygladac sie wyczyna prezesa


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071