Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Obornikach, radna Waleria Liczak dopytywała się jaki był koszt koncertu Stachurskyego, który był głównym punktem programu tegorocznych Dni Obornik.

Według oceny radnej Walerii Liczak, Stachursky "odstawił chałturkę jakich mało. Spóźnił się o 20 minut, a piosenki śpiewał z półplaybacku." Mieszane uczucia dotyczące koncertu dotarły także do radnego Cyranka, który jednak osobiście na koncercie nie był.

W odpowiedzi zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski odpowiedział radnej, że zdania, jak i gusta są podzielone. Jednym zawsze będzie się podobać a drugim nie. Co do kwoty jaka została wydana na "gwiazdę" tegorocznych Dni Obornik, zastępca burmistrza odpowiedział, że całą sprawę wziął na siebie Obornicki Ośrodek Kultury, który już w listopadzie 2007 podpisał umowę ze Stachurskym i zapłacił w granicach 50 tys. zł. Według Walerii Liczak jest to duża suma jaką dostał artysta.

Czy można się zgodzić z radną? O gustach faktycznie trudno polemizować, można jednak porównać kwoty jakie biorą za koncerty inni artyści i zastanowić się, czy zamiast jednorazowego wydatku w wysokości 50 tys. zł na jedną gwiazdę, nie lepiej zaprosić np. 3 gwiazdy z różnych gatunków muzycznych. A o tym, że jest to możliwe do zrobienia świadczy chociażby najnowsza na rok 2008 oferta jednej z Agencji Promocyjno - Artystycznych z Krakowa. Zgodnie z przedstawioną ofertą agencji, za wydane na Stachurskyego 50 tys. zł można było w tym roku zaprosić np. Marylę Rodowicz (koszt od 40 tys. zł), Zespół Róże Europy, którego piosenki śpiewał Stachursky (koszt od 9 tys. zł), Zespół Raz Dwa Trzy (od 20 tys. zł), Feel (od 28 tys. zł), Lombard (od 15 tys. zł), Małgorzata Ostrowska (od 13 tys. zł).

Ofert jak widzimy jest bardzo wiele, a konkretyzując, to za 50 tys. zł można było w tym roku np. zaprosić jednego dnia Małgorzatę Ostrowską (od 13 tys. zł), drugiego dnia Lombard (od 15 tys. zł). Zostają jeszcze zatem środki na to aby zaprosić jakąś grupę kabaretową lub zespół muzyczny dla dzieci taki jak np. Kaczki z Nowej Paczki (od 4,5 tys. zł), czy Majka Jeżowska (od 9 tys. zł).

Widzimy zatem, że obecnie ceny usług artystycznych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej są bardzo zróżnicowane i może warto dać pod rozwagę decydentom kształtującym kulturę w naszym mieście, aby nie zawsze zwracali uwagę tylko na gwiazdy z wysokiego pułapu finansowego, ale też wzięli pod uwagę fakt że za duże pieniądze czasem można zaprosić kilka mniejszych gwiazd, które na pewno nie zwiodą. Przykładem takiej organizacji imprez są np. Szamotuły, w których to co roku można oglądać więcej gwiazd sceny muzycznej, może nie tego największego formatu, ale za to program imprez jest wtedy bardziej bogaty.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Paweł
Data: 15.11.2008 16:40:06

Tyle pieniedzy wydajecie na jakies gwiazdy ktore potem Was olewaja byscie sie mogli lepiej zajac swoim miastem i ludzmi ktorymi ledwo na zycie starcza, a takie gwiazdy jak Stachursky to wiekszosci z nich zawsze Was oleja .


Mieszkaniec.
Data: 22.01.2009 20:29:57

Szczerze ?
To ja się z Nim zgadzam -,-


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071