Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Obornikach, radna Waleria Liczak dopytywała się jaki był koszt koncertu Stachurskyego, który był głównym punktem programu tegorocznych Dni Obornik.

Według oceny radnej Walerii Liczak, Stachursky "odstawił chałturkę jakich mało. SpóĽnił się o 20 minut, a piosenki ¶piewał z półplaybacku." Mieszane uczucia dotycz±ce koncertu dotarły także do radnego Cyranka, który jednak osobi¶cie na koncercie nie był.

W odpowiedzi zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski odpowiedział radnej, że zdania, jak i gusta s± podzielone. Jednym zawsze będzie się podobać a drugim nie. Co do kwoty jaka została wydana na "gwiazdę" tegorocznych Dni Obornik, zastępca burmistrza odpowiedział, że cał± sprawę wzi±ł na siebie Obornicki O¶rodek Kultury, który już w listopadzie 2007 podpisał umowę ze Stachurskym i zapłacił w granicach 50 tys. zł. Według Walerii Liczak jest to duża suma jak± dostał artysta.

Czy można się zgodzić z radn±? O gustach faktycznie trudno polemizować, można jednak porównać kwoty jakie bior± za koncerty inni arty¶ci i zastanowić się, czy zamiast jednorazowego wydatku w wysoko¶ci 50 tys. zł na jedn± gwiazdę, nie lepiej zaprosić np. 3 gwiazdy z różnych gatunków muzycznych. A o tym, że jest to możliwe do zrobienia ¶wiadczy chociażby najnowsza na rok 2008 oferta jednej z Agencji Promocyjno - Artystycznych z Krakowa. Zgodnie z przedstawion± ofert± agencji, za wydane na Stachurskyego 50 tys. zł można było w tym roku zaprosić np. Marylę Rodowicz (koszt od 40 tys. zł), Zespół Róże Europy, którego piosenki ¶piewał Stachursky (koszt od 9 tys. zł), Zespół Raz Dwa Trzy (od 20 tys. zł), Feel (od 28 tys. zł), Lombard (od 15 tys. zł), Małgorzata Ostrowska (od 13 tys. zł).

Ofert jak widzimy jest bardzo wiele, a konkretyzuj±c, to za 50 tys. zł można było w tym roku np. zaprosić jednego dnia Małgorzatę Ostrowsk± (od 13 tys. zł), drugiego dnia Lombard (od 15 tys. zł). Zostaj± jeszcze zatem ¶rodki na to aby zaprosić jak±¶ grupę kabaretow± lub zespół muzyczny dla dzieci taki jak np. Kaczki z Nowej Paczki (od 4,5 tys. zł), czy Majka Jeżowska (od 9 tys. zł).

Widzimy zatem, że obecnie ceny usług artystycznych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej s± bardzo zróżnicowane i może warto dać pod rozwagę decydentom kształtuj±cym kulturę w naszym mie¶cie, aby nie zawsze zwracali uwagę tylko na gwiazdy z wysokiego pułapu finansowego, ale też wzięli pod uwagę fakt że za duże pieni±dze czasem można zaprosić kilka mniejszych gwiazd, które na pewno nie zwiod±. Przykładem takiej organizacji imprez s± np. Szamotuły, w których to co roku można ogl±dać więcej gwiazd sceny muzycznej, może nie tego największego formatu, ale za to program imprez jest wtedy bardziej bogaty.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Paweł
Data: 15.11.2008 16:40:06

Tyle pieniedzy wydajecie na jakies gwiazdy ktore potem Was olewaja byscie sie mogli lepiej zajac swoim miastem i ludzmi ktorymi ledwo na zycie starcza, a takie gwiazdy jak Stachursky to wiekszosci z nich zawsze Was oleja .


Mieszkaniec.
Data: 22.01.2009 20:29:57

Szczerze ?
To ja się z Nim zgadzam -,-


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071