Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Spływem kajakowym z M¶ciszewa do Obornik rozpoczęła się tegoroczna impreza pn. "Wianki 2008" obchodzona w ramach Dni Obornik. 63 uczestników punktualnie o 16.30 dopłynęło do mety.

W tym czasie barwny korowód na czele z 4 orkiestrami dętymi oraz Neptunem i Prozerpin± przeszedł ul. Piłsudskiego od budynku Urzędu Miejskiego na obornicki Rynek i ul. S±dow± na teren LOK. Tam władca mórz odebrał z r±k Anny Rydzewskiej burmistrza Obornik klucz do bram miasta i oficjalnie rozpocz±ł swoje rz±dy.

"Najbardziej oczytana nimfa", czyli dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy - Krystyna Eichler, wręczyła nagrodę specjaln± przyznan± Mieczysławowi Skibickiemu, a także zaprosiła do podziwiania prac uczestników konkursu plastycznego "Oborniki w ramionach rzek". Tego dnia atrakcji było wiele. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętno¶ci oraz celne oko w turnieju strzeleckim o Puchar Burmistrza Obornik

Przy pięknej pogodzie na wodnych skuterach zaprezentowali się Bolesław Lorenc oraz Robert Scheiding. Podziwiano również desant z mostu w wykonaniu Radosława Dolniaka, Kamila Zydorczaka, Krzysztofa Chodziaka i Filipa Jarz±bka. Nie zabrakło tradycyjnego już wy¶cigu kajakowego "Trzech Mostów", którego zwycięzcami s±: w¶ród harcerzy: I miejsce - Rafał Kowalczuk, Weronika Kowalczuk; II miejsce - Grzegorz Szulczyński, Zdzisław Wereszka; III miejsce - Piotr Kolasiński, Cyryl BĽdziak oraz w "jedynkach": I miejsce - Rafał Kowalczuk, II miejsce - Marek Tomaszewski, III miejsce - Natalia Hancewicz, a w "dwójkach": I miejsce - Włodzimierz Repczyński, II miejsce - Grzegorz Warciarek i Adam Korbal, III miejsce - Maciej Puto i Jacek Kowalski. Główn± nagrod± był kajak ufundowany przez firmę Inter-Dom z Bogdanowa.

Po wodnych zmaganiach na scenie z koncertem szanty wyst±pił wrocławski zespół "Pod Masztem".

Niezapomniane wrażenie wywarło 300 wianków przygotowanych przez Barbarę Krzy¶kę. Za wiankami płynęły "¦wietlik", "Resursa", "Iskierka", "Warciak", "Smocza ŁódĽ", "Kadet", "Szuwary", "Haneczka", "Widmo", "Korweta Piracka". Setki Oborniczan oklaskiwały korowód pomysłowo ozdobionych łodzi, ale największy aplauz otrzymali: Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze, Romuald Ruks i Tomasz Mikołajczak, którzy jako pierwsi w Polsce przygotowali powietrzn± demonstrację sztucznych ogni.

Wianki 2008 zakończył widowiskowy pokaz pirotechniczny nad brzegami Warty. A Oborniczanie tańczyli i bawili się jeszcze długo podczas zabawy pod gwiazdami.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071