Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Spływem kajakowym z Mściszewa do Obornik rozpoczęła się tegoroczna impreza pn. "Wianki 2008" obchodzona w ramach Dni Obornik. 63 uczestników punktualnie o 16.30 dopłynęło do mety.

W tym czasie barwny korowód na czele z 4 orkiestrami dętymi oraz Neptunem i Prozerpiną przeszedł ul. Piłsudskiego od budynku Urzędu Miejskiego na obornicki Rynek i ul. Sądową na teren LOK. Tam władca mórz odebrał z rąk Anny Rydzewskiej burmistrza Obornik klucz do bram miasta i oficjalnie rozpoczął swoje rządy.

"Najbardziej oczytana nimfa", czyli dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy - Krystyna Eichler, wręczyła nagrodę specjalną przyznaną Mieczysławowi Skibickiemu, a także zaprosiła do podziwiania prac uczestników konkursu plastycznego "Oborniki w ramionach rzek". Tego dnia atrakcji było wiele. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz celne oko w turnieju strzeleckim o Puchar Burmistrza Obornik

Przy pięknej pogodzie na wodnych skuterach zaprezentowali się Bolesław Lorenc oraz Robert Scheiding. Podziwiano również desant z mostu w wykonaniu Radosława Dolniaka, Kamila Zydorczaka, Krzysztofa Chodziaka i Filipa Jarząbka. Nie zabrakło tradycyjnego już wyścigu kajakowego "Trzech Mostów", którego zwycięzcami są: wśród harcerzy: I miejsce - Rafał Kowalczuk, Weronika Kowalczuk; II miejsce - Grzegorz Szulczyński, Zdzisław Wereszka; III miejsce - Piotr Kolasiński, Cyryl Bździak oraz w "jedynkach": I miejsce - Rafał Kowalczuk, II miejsce - Marek Tomaszewski, III miejsce - Natalia Hancewicz, a w "dwójkach": I miejsce - Włodzimierz Repczyński, II miejsce - Grzegorz Warciarek i Adam Korbal, III miejsce - Maciej Puto i Jacek Kowalski. Główną nagrodą był kajak ufundowany przez firmę Inter-Dom z Bogdanowa.

Po wodnych zmaganiach na scenie z koncertem szanty wystąpił wrocławski zespół "Pod Masztem".

Niezapomniane wrażenie wywarło 300 wianków przygotowanych przez Barbarę Krzyśkę. Za wiankami płynęły "Świetlik", "Resursa", "Iskierka", "Warciak", "Smocza Łódź", "Kadet", "Szuwary", "Haneczka", "Widmo", "Korweta Piracka". Setki Oborniczan oklaskiwały korowód pomysłowo ozdobionych łodzi, ale największy aplauz otrzymali: Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze, Romuald Ruks i Tomasz Mikołajczak, którzy jako pierwsi w Polsce przygotowali powietrzną demonstrację sztucznych ogni.

Wianki 2008 zakończył widowiskowy pokaz pirotechniczny nad brzegami Warty. A Oborniczanie tańczyli i bawili się jeszcze długo podczas zabawy pod gwiazdami.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071