Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Do Szpitala Powiatowego w Obornikach trafił kolejny sprzęt medyczny pochodzący z jednego z likwidowanych ośrodków opieki socjalnej w Deppingen (Badenia- Wirtembergia).

Do Deggingen udał się w dniu 11 czerwca dyrektor obornickiego szpitala Stanisław Dobrzycki a dzień później nastąpił sprawny załadunek na samochód przysłany przez firmę ABC Logistic, która nieodpłatnie przewiozła sprzęt do Obornik.

Od roku 2003 regularnie trafia transport wózków inwalidzkich i balkoników oraz innego podręcznego sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach. Tym razem dzięki inicjatywie Ulricha Oswalda do Szpitala Powiatowego w Obornikach dotarło 16 łóżek szpitalnych, 14 szafek przyłóżkowych ,1 wanna do kąpieli osób niepełnosprawnych, 5 wózków inwalidzkich, 1 balkonik, 7 materacy, 2 szafy na leki, stojak infuzyjny, 5 wózków do bielizny, oraz 2 wózki na odpady.

Dar ten stanowi znaczące wsparcie w działaniach dla podniesienia standardu pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu. Ze względów technicznych w Deggingen pozostały jeszcze 2 wanny do kąpieli chorych niepełnosprawnych z automatycznymi podnośnikami. Aby móc je zabrać, strona niemiecka musi je wcześniej przygotować do transportu. Wówczas dla ich przewozu do Obornik szpital poszukiwał będzie ponownie firmy, która ofiarowałaby transport (wystarczy samochód ciężarowy o ładowności 5 ton). Stąd gorący apel o pomoc w organizacji kolejnego transportu.

Kierownik Seniorenzentrum St. Martin w Deppingen - Gerhard Fischer został zaproszony do Obornik, aby mógł zwiedzić Szpital i przekonać się, jak bardzo przydatny okazał się podarowany sprzęt medyczny.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071