Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Do Szpitala Powiatowego w Obornikach trafił kolejny sprzęt medyczny pochodz±cy z jednego z likwidowanych o¶rodków opieki socjalnej w Deppingen (Badenia- Wirtembergia).

Do Deggingen udał się w dniu 11 czerwca dyrektor obornickiego szpitala Stanisław Dobrzycki a dzień póĽniej nast±pił sprawny załadunek na samochód przysłany przez firmę ABC Logistic, która nieodpłatnie przewiozła sprzęt do Obornik.

Od roku 2003 regularnie trafia transport wózków inwalidzkich i balkoników oraz innego podręcznego sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach. Tym razem dzięki inicjatywie Ulricha Oswalda do Szpitala Powiatowego w Obornikach dotarło 16 łóżek szpitalnych, 14 szafek przyłóżkowych ,1 wanna do k±pieli osób niepełnosprawnych, 5 wózków inwalidzkich, 1 balkonik, 7 materacy, 2 szafy na leki, stojak infuzyjny, 5 wózków do bielizny, oraz 2 wózki na odpady.

Dar ten stanowi znacz±ce wsparcie w działaniach dla podniesienia standardu pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu. Ze względów technicznych w Deggingen pozostały jeszcze 2 wanny do k±pieli chorych niepełnosprawnych z automatycznymi podno¶nikami. Aby móc je zabrać, strona niemiecka musi je wcze¶niej przygotować do transportu. Wówczas dla ich przewozu do Obornik szpital poszukiwał będzie ponownie firmy, która ofiarowałaby transport (wystarczy samochód ciężarowy o ładowno¶ci 5 ton). St±d gor±cy apel o pomoc w organizacji kolejnego transportu.

Kierownik Seniorenzentrum St. Martin w Deppingen - Gerhard Fischer został zaproszony do Obornik, aby mógł zwiedzić Szpital i przekonać się, jak bardzo przydatny okazał się podarowany sprzęt medyczny.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071