Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jeszcze nie tak dawno, zdawałoby się wczoraj, Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu obchodził swoje czterdziestolecie. Tymczasem, od niezapomnianego czerwca 2003, minęło tak szybko kolejne pięć lat.

Ówczesny jubileusz uświadomił absolwentom wagę takiego spotkania. Nie wolno się więc dziwić, ze absolwenci postanowili zorganizować obchody 45-lecia swojej szkoły.

Powstał Komitet Organizacyjny przy Zespole Szkół w Objezierzu w składzie : Przewodniczący - Jerzy Świerkowski - rocznik 1977, zastępca przewodniczącego- Anna Adamczak rocznik 1970, skarbnik- Teresa Poll- rocznik 1979, sekretarz - Janina Kowalczyk - rocznik 1970, członkowie- Danuta Janka - rocznik 1974 i Grażyna Obst - rocznik 1975.

Aby przygotować obchody jubileuszu, należało wykonać wiele pracy, ale objezierscy absolwenci nie żałowali czasu i sił dla swojej szkoły. Podobnie jak pięć lat temu, w pierwszą sobotę czerwca 2008 roku była wspaniała słoneczna pogoda. Z całego kraju, a nawet zagranicy, przybyli do Objezierza absolwenci. Nie zabrakło także i zagranicznej delegacji z Niemiec i Szwajcarii. Każdy z absolwentów otrzymał miłą pamiątkę - zestaw podkładek z widokami z Objezierza.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Św. Bartłomieja koncelebrowaną przez księdza proboszcza Grzegorza Piotrowskiego i dwóch absolwentów - księży Krystiana Grabijasa i Macieja Adamczewskiego. Wychodzący z kościoła absolwenci nie kryli radości i entuzjazmu, kiedy zobaczyli znajomą twarz. Tylko ten kto tego nie widział, nie jest w stanie zrozumieć tego wyjątkowego momentu, zdawałoby się, czas się zatrzymał.... Wspomnienia odżyły...

Dostojnym krokiem podążali wszyscy do objezierskiego parku, gdzie w cieniu pałacu i starych drzew przewidziana była część oficjalna, na którą zaproszono przedstawicieli władz samorządowych, Miasta i Starostwa Powiatowego w Obornikach, szkół z gminy i powiatu obornickiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, duchowieństwa i mediów.

Moderatorem uroczystości był Krzysztof Filipowiak. Wzruszenie ogarnęło wszystkich, gdy wprowadzono dwa sztandary, przy których wartę pełnili uczniowie i absolwenci, częstokroć rodzice obecnych uczniów. Dyrektor szkoły Roman Ostrowski przypomniał krótki rys historyczny i sukcesy szkoły. Następnie głos zabrał przedstawiciel absolwentów Jerzy Świerkowski a po nim gratulacje i życzenia złożyła dyrektor szkoły partnerskiej BBS Lüchow Ilka Burkhardt- Liebig. Odczytane zostały życzenia i gratulacje Starosty Obornickiego Gustawa Wańkowicza i Burmistrza Obornik Anny Rydzewskiej, Kuratora Oświaty, Posła na Sejm RP - Stanisława Steca oraz Dyrekcji Szkół z Miłowód, Obornik, Rogoźna i Rożnowa.

W części artystycznej podziwiano występy szkolnego zespołu folklorystycznego , recytację utworów poetyckich i śpiew Angeliki Dziabas, której głos dosłownie zafascynował wszystkich. Organizatorzy zadbali o logistykę przedsięwzięcia. W namiocie oczekiwał na uczestników uroczystości obiad, kawa i ciasto. Warto dodać, że Jürgen Sprockhoff - nauczyciel piekarnictwa z BBS Lüchow przywiózł dwie blachy ciastek upieczonych specjalnie na tę okazję. Wspaniała muzyka sprawiła, że parkiet szybko się zapełnił i szampańska zabawa trwała do białego rana, a najbardziej wytrwali mogli zaśpiewać " Kiedy ranne wstają zorze".

Panująca od pewnego czasu moda i renesans portalu "Nasza klasa" nie jest w stanie zastąpić spotkań absolwentów, którzy już teraz umawiają się na spotkanie za pięć lat.

Adam MalińskiŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071