Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jeszcze nie tak dawno, zdawałoby się wczoraj, Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu obchodził swoje czterdziestolecie. Tymczasem, od niezapomnianego czerwca 2003, minęło tak szybko kolejne pięć lat.

Ówczesny jubileusz u¶wiadomił absolwentom wagę takiego spotkania. Nie wolno się więc dziwić, ze absolwenci postanowili zorganizować obchody 45-lecia swojej szkoły.

Powstał Komitet Organizacyjny przy Zespole Szkół w Objezierzu w składzie : Przewodnicz±cy - Jerzy ¦wierkowski - rocznik 1977, zastępca przewodnicz±cego- Anna Adamczak rocznik 1970, skarbnik- Teresa Poll- rocznik 1979, sekretarz - Janina Kowalczyk - rocznik 1970, członkowie- Danuta Janka - rocznik 1974 i Grażyna Obst - rocznik 1975.

Aby przygotować obchody jubileuszu, należało wykonać wiele pracy, ale objezierscy absolwenci nie żałowali czasu i sił dla swojej szkoły. Podobnie jak pięć lat temu, w pierwsz± sobotę czerwca 2008 roku była wspaniała słoneczna pogoda. Z całego kraju, a nawet zagranicy, przybyli do Objezierza absolwenci. Nie zabrakło także i zagranicznej delegacji z Niemiec i Szwajcarii. Każdy z absolwentów otrzymał mił± pami±tkę - zestaw podkładek z widokami z Objezierza.

Uroczysto¶ć rozpoczęła się Msz± ¦więt± w ko¶ciele ¦w. Bartłomieja koncelebrowan± przez księdza proboszcza Grzegorza Piotrowskiego i dwóch absolwentów - księży Krystiana Grabijasa i Macieja Adamczewskiego. Wychodz±cy z ko¶cioła absolwenci nie kryli rado¶ci i entuzjazmu, kiedy zobaczyli znajom± twarz. Tylko ten kto tego nie widział, nie jest w stanie zrozumieć tego wyj±tkowego momentu, zdawałoby się, czas się zatrzymał.... Wspomnienia odżyły...

Dostojnym krokiem pod±żali wszyscy do objezierskiego parku, gdzie w cieniu pałacu i starych drzew przewidziana była czę¶ć oficjalna, na któr± zaproszono przedstawicieli władz samorz±dowych, Miasta i Starostwa Powiatowego w Obornikach, szkół z gminy i powiatu obornickiego, Kuratorium O¶wiaty w Poznaniu, duchowieństwa i mediów.

Moderatorem uroczysto¶ci był Krzysztof Filipowiak. Wzruszenie ogarnęło wszystkich, gdy wprowadzono dwa sztandary, przy których wartę pełnili uczniowie i absolwenci, częstokroć rodzice obecnych uczniów. Dyrektor szkoły Roman Ostrowski przypomniał krótki rys historyczny i sukcesy szkoły. Następnie głos zabrał przedstawiciel absolwentów Jerzy ¦wierkowski a po nim gratulacje i życzenia złożyła dyrektor szkoły partnerskiej BBS Lüchow Ilka Burkhardt- Liebig. Odczytane zostały życzenia i gratulacje Starosty Obornickiego Gustawa Wańkowicza i Burmistrza Obornik Anny Rydzewskiej, Kuratora O¶wiaty, Posła na Sejm RP - Stanisława Steca oraz Dyrekcji Szkół z Miłowód, Obornik, RogoĽna i Rożnowa.

W czę¶ci artystycznej podziwiano występy szkolnego zespołu folklorystycznego , recytację utworów poetyckich i ¶piew Angeliki Dziabas, której głos dosłownie zafascynował wszystkich. Organizatorzy zadbali o logistykę przedsięwzięcia. W namiocie oczekiwał na uczestników uroczysto¶ci obiad, kawa i ciasto. Warto dodać, że Jürgen Sprockhoff - nauczyciel piekarnictwa z BBS Lüchow przywiózł dwie blachy ciastek upieczonych specjalnie na tę okazję. Wspaniała muzyka sprawiła, że parkiet szybko się zapełnił i szampańska zabawa trwała do białego rana, a najbardziej wytrwali mogli za¶piewać " Kiedy ranne wstaj± zorze".

Panuj±ca od pewnego czasu moda i renesans portalu "Nasza klasa" nie jest w stanie zast±pić spotkań absolwentów, którzy już teraz umawiaj± się na spotkanie za pięć lat.

Adam Maliński¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071