Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

O pożarze i jego skutkach piszemy powyżej, tutaj trochę miejsca po¶więcimy szlachetnej postawie i wielkiej odwadze pana Lechosława Wosickiego.

W poniedziałek 26 maja miał być normalnym dniem dla Pana Lechosława. Niestety, koniec dnia był inny niż przypuszczał. Słysz±c wołanie na pomoc z s±siedniego pal±cego się domu, Lechosław Wosicki bez chwili namysłu ruszył w jego kierunku. Bez namysłu wszedł także do pal±cego i mocno zadymionego budynku, w którym znajdował się półtoraroczny Bartek. Pan Wosicki po omacku, słysz±c tylko płacz dziecka, szukał malucha. Znalazł go w osnutym dymem pomieszczeniu i natychmiast udał się kierunku drzwi. Przy samym wyj¶ciu potkn±ł się, na szczę¶cie dziecko odebrał kto¶ z stoj±cych przed budynkiem osób.

61-letni Lechosław Wosicki został z lekkimi poparzeniami odwieziony do szpitala, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak tego typu poparzenia powinny być leczone. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach Zbigniew Spychała wyst±pił już z wnioskiem do Komendanta Wojewódzkiego o szczególne uhonorowanie Lechosława Wosickiego. W czasach gdzie znieczulica ludzka jest coraz większa, ten bohaterski czyn na pewno powinien zostać zauważony.



¬ródło:


Gor±ce tematy



Doł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:






Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071