Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Obornicka Fundacja Zdrowia od początku swego istnienia wzbudza wiele kontrowersji, złośliwi nazywają ją wręcz Obornicka Fikcją Zdrowia, która tak naprawdę nikomu nie jest potrzebna.

W poprzedniej kadencji radni chcąc usprawnić jej działanie zdecydowali się wprowadzić do jej zarządu radnego Zygmunta Dyczkowskiego, który jest organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Obornikach. Wkrótce pan Zygmunt stał się nawet prezesem Fundacji, jednak niewiele to pomogło w zasilaniu jej konta środkami pieniężnymi. Co prawda środki jakieś wpływały, ale raczej było to wynikiem wygranych przez starostwo procesów sądowych i inicjatyw Przemysława Gronostaja, który organizował specjalne kwesty, na których zbierano środki pieniężne.

Niestety, bardzo szybko okazało się, że łatwiej prowadzić takiego samograja jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niż skutecznie zarządzać Obornicką Fundacją Zdrowia. W 2006 r. zarząd fundacji zebrał się tylko 5 razy i zastanawiał się w jaki sposób pozyskać środki. W tym okresie największa okazała się wpłata z tytułu wygranego przez starostwo procesu oraz środki z kwesty przeprowadzonej przez Przemysława Gronostaja. Fundacja w 2006 zakupiła schodołaz i system przywoławczy dla SP ZOZ w Obornikach.

Na poprzedniej sesji rady powiatu, Zygmunt Dyczkowski złożył sprawozdanie za rok 2007 oraz zrezygnował z prezesury, a także członkowstwa w Obornickiej Fundacji Zdrowia. Radni przyjęli to sprawozdanie, a raczej jego namiastkę, która nie spełnia wymogów formalnych sprawozdania. Złożone w biurze rady i podpisane przez jej ówczesnego prezesa sprawozdanie zamiast obejmować cały rok 2007, objęło tylko okres od czerwca 2007 do lutego 2008. Po drugie złożone powinno być do końca lutego 2008, a nie na początku kwietnia (a taka data na nim widnieje). Radni jednak, za wyjątkiem Adama Olejnika nie zwrócili na to uwagi i sprawozdanie przyjęli.

Po rezygnacji Dyczkowskiego z funkcji prezesa na ostatniej sesji rady powiatu wybrano nowego członka fundacji. Starosta Gustaw Wańkowicz zgłosił Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Okpisza jako kandydata do zarządu fundacji. Opozycja nie zgłosiła swojego kandydata. Jako nowego członka komisji rewizyjnej zaproponowano wicestarostę Przemysława Gronostaja. Obie kandydatury w głosowaniu zostały zaakceptowane. Jak po głosowaniu mówił jej nowy członek, Andrzej Okpisz, zarząd fundacji zbierze się aby opracować nowy statut, który ma usprawnić jej działanie. Czy jednak to się uda trudno powiedzieć, ponieważ jest to kolejna próba reanimacji tworu zwanego Obornicką Fundacją Zdrowia.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071